+ 48 501 570 697

Nowe regulacje

Nowelizacja ustawy OZE z dnia 14 sierpnia 2019 r. wprowadziła kluczowe zmiany, w tym możliwość magazynowania nadwyżek energii wyprodukowanej przez firmową instalację fotowoltaiczną w sieci. Do tej pory nadwyżki mogły być wyłącznie sprzedawane. Nowe regulacje pozwolą zwiększyć efektywność firmowych instalacji fotowoltaicznych i skrócić okres zwrotu z inwestycji.

 

Kiedy tylko zacznie świecić słońce, instalacja fotowoltaiczna zacznie produkować energię elektryczną na potrzeby Twojej firmy.

W skład Twojej elektrowni słonecznej wchodzą panele, falownik (inwerter), odpowiednie zabezpieczenia, okablowanie i licznik dwukierunkowy.

Instalacja jest przyłączona do sieci energetycznej, do której Twoja firma może oddawać prąd, którego akurat nie wykorzysta, a który może odebrać np. w nocy kiedy panele nie produkują energii.

Leasing instalacji

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań na sfinansowanie elektrowni słonecznej dla firmy jest leasing. Jest to relatywnie tanie rozwiązanie, gdyż jego koszt to zaledwie kilka procent w skali roku a w ten sposób nie trzeba angażować środków własnych. Do tego praktycznie sam się spłaca, gdyż miesięczna oszczędność z tytułu produkcji energii pokryje część jego raty. Jednak jego największym atutem jest fakt, że można go wpisać w koszty działalności firmy. Działanie to prowadzi do zmniejszenia obciążeń podatkowych z tytułu poniesionych kosztów finansowych, czego efektem jest obniżenie podatku dochodowego przedsiębiorstwa w wyniku zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków takich jak raty leasingowe, amortyzacja czy odsetki od kredytu (tzw. efekt tarczy podatkowej).

Fotowoltaika dla firm

Maksymalizacja zysków i optymalizacja kosztów to jedna z podstawowych zasad w biznesie. Poprzez OZE, a w szczególności fotowoltaikę można rzeczywiście zminimalizować wydatki związane z konsumpcją energii. Nie jest tajemnicą, że prąd drożeje i będzie drożeć. Zdaniem ekspertów, już niedługo polscy przedsiębiorcy będą płacić za energię elektryczną jeszcze więcej, szczególnie w porównaniu do innych państw członkowskich UE. 

Panele słoneczne to gwarancja obniżenia rachunków za prąd, ale zawsze należy kierować się indywidualnymi potrzebami. 

Koszt przykładowej instalacji

50 kWp

Instalacja fotowoltaiczna

Cena netto:

145 000 PLN

Wysokiej klasy komponenty

 

N

Moduły fotowoltaiczne

134 x Leapton Solar 370Wp

N

Inwerter

SMA CORE1

N

Konstrukcja

Dach płaski

N

Pozostałe

Zabezpieczenia AC / DC,
Okablowanie,
Akcesoria elektroinstalacyjne

N

Montaż

Zawiera przygotowanie dokumentacji do energetyki 

Zobacz prezentację

Zadzwoń